Co na podlahu v koupelně?
Nemáte-li v koupelně podlahové vytápění, ale klasickou dlažbu, pravděpodobně se vám z vyhřáté vany příliš nechce. V následujících řádcích vám prozradíme, jak si koupelnu zútulnit a navíc se vypořádat s chladným povrchem dlažby. Nejlevnějším a nejběžnějším způsobem jsou předložky a koberečky – ještě je v koupelně nemáte?
Klasické předložky
Předložky k vaně, sprchovému koutu, ale také bidetu a WC jsou nedílnou součástí sortimentu koupelnových textilií. Sady předložek však zřídkakdy pasují, ale s tím naštěstí prodejci počítají a dávají možnost volby různých tvarů a rozměrů. Vy si můžete vybrat na základě barvy obkladů, podlahy, sanitární techniky a vkusu. Podstatné je, aby podložka neklouzala. Při výběru se proto zaměřte na kousky s protiskluzovou úpravou. Hospodyně zase ocení možnost praní v pračce – u moderních materiálů je praní samozřejmé.
Luxusní koberečky
Možná vás překvapí, že v koupelně mají své místo i větší a luxusnější předložky, respektive menší koberce. Pokud je vaše koupelna dobře větraná a je v ní dostatek prostoru, není jediný důvod, proč byste nemohli sáhnout po originálním koberečku. Nezapomeňte ho umístit do míst, kde nehrozí, že ho pocákáte sprchou nebo na něj šlápnete mokrýma nohama.
Praktické plasty
V neposlední řadě můžete sáhnout po plastových předložkách. Ty se snadno udržují – stačí je lehce otřít a jsou opět suché. Na trhu jsou plasty, které na první pohled vypadají jako textilie. Jsou k mání v mnoha designových variantách a některé vypadají velmi dobře. Pro příznivce jednoduchosti je ideální silikon, který perfektně přilne k podlaze.
Přírodní materiály
A konečně i něco pro milovníky přírodních materiálů – správnou volbou budiž teakové, cedrové a bambusové rohože. Dřevo je velmi příjemné na dotek a vypadá skvěle. Je důležité, aby podložka měla „nožičky“, které ji udrží na podlahou. Jedině tak předejte tomu, aby se pod podložkou nedržela vlhkost.