Pojďte s námi na chvíli do ložnice!
Ložnice je místem spojeným s odpočinkem, spánkem a s čerpáním nové energie. Je místem, kde si harmonie, klid a pohoda podávají ruku. Pokud si ložnici správně navrhnete a spojíte důležité s užitečným, vytvoříte prostor, kde budete rádi trávit svůj volný čas.
Co do ní patří a co nepatří?
Nedá se jednoznačně říct a určit, co do ložnice patří a co ne. Záleží na mnoha aspektech a hlavně na velikosti prostoru. My vám můžeme pouze doporučit určité varianty a řešení. Vše kolem ložnice je spojeno s lidskou energii, pocity, touhami a záleží pouze na vás, jak si tento pokoj vymyslíte a zařídíte.
Pár praktických doporučení:
- V ložnici by nemělo být moc nábytku a zbytečných předmětů, jelikož hodně věcí vyvolává pocit utlačení a nespokojenosti.
- Květiny, obrázky, dekorační předměty, osvětlení, závěsy a záclony dodají pokoji tu správnou atmosféru. (Určitě není vhodné mít nad hlavou zrcadlo, velký obraz nebo těžkou poličku plnou knih). Osvětlení volíme méně silné, matnější. Květina se hodí drobnější, s kulatými lístky. Obrázky na zdi by měly být klidné, vyjadřující hezké myšlenky, vzpomínky.
- Pokud je to možné, vyhněte se televizi a počítači, z důvodu elektromagnetického pole, které narušuje spánek. Na noc tyto přístroje vypínejte ze zásuvky.
- Je dobré pustit během dne i před spánkem do pokoje čerstvý vzduch (v chladnější místnosti se dobře spí a přísun kyslíku je prospěšný pro zdraví).
- Dveře do pokoje si zavřete, vyvoláte pro sebe pocit bezpečí a nerušeného prostoru, nemějte nohy otočené během spánku směrem ke dveřím.
- Volte správnou postel, matraci, příjemné povlečení. Také je důležité mít správný polštář na spaní a přikrývku, pod kterou vám nebude příliš teplo nebo zima.
- Barvy se do ložnice hodí uklidňující, jemné, neagresivní.
- Pokud máte v ložnici i pracovní koutek, rozdělte zónu spací od pracovní.
- Snažte se ve své ložnici vytvořit čistý prostor, plný příjemných zážitků a pocitů, kde bez problémů načerpáte vždy novou energii.
Člověk se nesmí v ložnici cítit stísněný a nesvůj
Sami zjistěte, co vám bude nebo nebude vyhovovat. Zbavte se nepotřebných kusů oblečení a nábytku. Najděte pro své věci správné místo, které nenaruší harmonii celého pokoje. Pokud cítíte, že to pořád není ono, obrňte se trpělivosti a nábytek nebo postel třikrát přesuňte, až vše bude „dokonalé“. Pamatujte – vše je o pocitu a o vás. Pokud zjistíte, že není něco jak má být, většinou přijdete na způsob, jak problém odstranit a cítit se dobře.
V dalších článcích se podíváme, jak řešit bydlení v malém bytě, jak si vytvořit ostrůvky klidu a proč je bydlení propojené s naši psychikou.
Líbil se vám článek? Máte nějaké další rady a nápady, jak se cítit v ložnici dobře? Napište nám.