Chyby, které se mohou při praní prádla provádět 2
I když perete prádlo v pračce, přidáte čisticí prostředek, když pračku otevřete, prádlo nepříjemně zapáchá. Jak je to možné? Nevypralo se snad dostatečně? Pokazila se vám pračka? Nebo se stalo něco jiného? Snažíte se dodržovat všechna doporučení, všechny nápady, tipy, rady. Ale výsledky nejsou takové, jaké čekáte. Možná využijete naše rady, které by vám ve finále mohly pomoci.
Pravidla, která raději dodržujte
Znáte spoustu pravidel, která musíte dodržovat? Ne všechny pomohou, některé nemusí vůbec nic přinést, jiné mohou paradoxně ještě oblečení a samotnému procesu prací ublížit. Vyzkoušejte naše základní rady, kterých se při praní špinavého prádla držet. Jedině tak jednoduše a bez problémů vyperete, prádlo bude čisté, voňavé. Jak jednoduše na to? Vyzkoušejte naše rady!
Nesprávná teplota vody
Logicky – čím je voda teplejší, tím se pere lépe a rychleji. Ovšem je to právě naopak. Dlouhodobější působení vody, která má nižší teplotu je pro prádlo o dost šetrnější a lepší. Horká voda pomáhá odstraňovat spoustu bakterií, takže je nejlepším pomocníkem pro ručníky, pro pleny, kuchyňské utěrky a mnoho dalšího.
Nečistíte pračku
I když je pračka nástrojem pro udržování čistoty, musíte myslet na to, že i ona potřebuje občas pročistit a vyčistit. Věnujte dostatečnou pozornost pravidelnému čištění bubnu, filtru i potrubí. Jedině díky tomu bude pračka čistá a připravená do akce, bude jednoduše prát prádlo. Ideální je čistit pračku každé tři měsíce. Jak? Obyčejný ocet a sůl postačí.
Prádlo ihned nevytáhnete
Zůstane tam nejen pár minut, ale hodinu a víc. A to je špatně! Prádlo bude zapáchat, bude plné bakterií, bude se také lámat. Nečekejte proto s vytažením a pověšením prádla, raději po doprání ihned vytáhněte. Ušetříte si spoustu starostí a problémů.