Tipy & praktické informace

Jak bojovat s plísní na zdi

Plíseň je v každých interiérových prostorách značně nežádoucí. Nejen, že přispívá k nezdravému prostředí a u některých lidí může vyvolávat nejrůznější alergické reakce, ale rozhodně ani dobře nevypadá. Možná to znáte i vy. Bydlíte v krásném bytě nebo rodinném domě, ale v rozích místností máte nevzhledné fleky – tedy plíseň. Víte, jak se jí bránit?

shutterstock_360882272 (1)

Základem je správné odvětrávání

Základním požadavkem při absenci plísní v interiéru je dostatečné odvětrávání vnitřních prostorů. V době, kdy zažívají obrovský boom vzduchotěsná plastová okna a nejrůznější fasádové zateplení toto platí přímo dvojnásob! Je důležité si totiž uvědomit, že pokud se bude vlhkost a pára v místnostech udržovat, bude mít tendenci se srážet především v rozích a tím tak vytvářet nebezpečnou a nežádoucí plíseň.

Sanace zdiva

Pokud větrání nedostačuje a plíseň se i tak tvoří, je pravděpodobné, že zdivo objektu bude podmáčené. Zde je vhodné oslovit profesionály v oboru, jež se zabývají sanací vlhkého zdiva. Dnes již existuje spousta metod, jak tento problém efektivně odstranit – svépomoci si však obvykle nevystačíte.

Odstranění plísně a desinfekce

Pokud se vám v bytových prostorách plíseň vytvořila, dlouze nečekejte a snažte se ji odstranit. Je to poměrně jednoduché. Nejlepším postupem bude pořízení speciálních desinfekčních přípravků, které aplikujete na místa poškozená plísní. Počítejte s tím, že přípravky často zapáchají, je tak vhodné několikahodinové odvětrání.

Následně je možné stěnu přetřít novým nátěrem. Pokud se již jedná o větší poškození, doporučuje se nejprve omítku zasaženou plísní odstranit, například kartáčem nebo stěrkou, potom vydesinfikovat a teprve následně přemalovat.

Je však důležité si uvědomit, že tyto kroky neřeší příčinu, ale následek, pokud proto nic neuděláte, je vysoce pravděpodobné, že se plíseň objeví brzy znovu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *