Jak na pěstování rýmovníku doma
Už jste slyšeli o rýmovníku? Jak už jeho název napovídá, jedná se o rostlinu, která dokáže pomoct především při rýmě. Tato populární pokojovka dokáže také odehnat dotěrné komáry a v neposlední řadě dokonale oživí jakoukoli část interiéru. My v následujících řádcích tuto léčivku představíme mnohem podrobněji a podíváme se jak na její účinky, tak na pěstování, jež není nijak výrazně složité.
Molice se představuje
Přesně tak, rýmovník je mnohdy označován také jako molice. Jedná se o typickou zelenou pokojovku, která je latinsky označována jako Plectranthus. Jinak se o rýmovníku také hovoří jako o mexickém eukalyptu. Lze se setkat i s názvy kubánské oregano, řecký eukalypt nebo moud. Vzhledově je rýmovník naprosto originální, což ostatně prozradí také jakékoli fotky rýmovníku.
Skvělé účinky rýmovníku
Blahodárné účinky rýmovníku spojené s eliminací rýmy jsou známé dlouhá léta. Mnohdy bohatě postačí, když se jen přivoní k listům. Výborný je třeba v ložnici, kde se vám bude během spánku mnohem lépe dýchat. Když nastoupí rýma, stačí mít jeden lísteček vždy u sebe a občas přivonět. Výborný je také sirup z rýmovníku, případně čaj. Pomůže také třeba při problémech s trávením.
Základní zásady pěstování rýmovníku
Rýmovník není z hlediska pěstování nijak náročný. Potřebuje dostatek světla, nikoli však ostré polední slunce. Se zálivkou to nijak nepřehánějte. Určitě dbejte na to, aby byla pravidelná, nicméně nepřelévejte. Především v zimě není zapotřebí zalévat rýmovník každý den. Hodně důležitá je jeho ochrana před průvanem. Ten dokáže rostlinu vcelku rychle zlikvidovat. Co se týká množení, probíhá prostřednictvím řízků. V průběhu roku určitě rýmovník zaštipujte, aby měl kompaktní tvar. Chcete-li se inspirovat konkrétními tvary, podívejte se na fotky na Pinterestu.