Jak vyčistit pračku
[dropcap]P[/dropcap]račku používá téměř každý. Automatická pračka není žádný luxus a prát v ní je velice jednoduché. Stačí naplnit prádlem, ideálně roztříděném na bílé a barevné a pustit program praní. Vše se vypere, vyždímá a některé pračky prádlo i vysuší. Vše je strašně jednoduché a snadné. Tedy pokud dodržíte pár zásad jako prát barevné zvlášť atd. Celý proces praní je zautomatizován pro naše pohodlí a úsporu času. Navíc ještě ve finále ušetříme vodu.
Jaké pračky vybírat
Pračky jsou v zásadě s horním plněním a s bočním plněním. Rozdíl mezi nimi ve funkčnosti není žádný. Oby druhy praček vyperou stejně dobře. Někdo upřednostňuje pračku s vrchním plněním, jiný s bočním. Někdo nemá na výběr a musí koupit určitý druh, ale chybu neuděláte koupí kvalitní pračky jakéhokoliv druhu.
Základní čistění pračky
Po každém praní je dobré vyčistit šuplík na prášek, stačí ale jednou týdně. Základním čistěním je pravidelné čistění filtru. Postu čistění filtru právě pro váš typ a druh pračky naleznete v dokumentaci, kterou jste obdrželi při koupi pračky. Filtr je dobré čistit každé 3 měsíce, předejdete tak poruchám a poškození pračky.
Čištění pračky při plísni a zápachu
Novější typy praček již v sobě mají programy na čistění. Stačí takový program zapnout a pračka vše provede za Vás. Pokud vaše pračka takový program nemá, stačí většinou zapnout pračku na vyšší teplotu praní a tím se pračka zbaví nepříjemného zápachu. Pokud to nestačí, existují speciální přípravky, které můžete použít. Seženete je v každé drogerii.
[box type=“success“ ]
Zbavení se vodního kamene
Pokud máte příliš tvrdou vodu a hrozí vyšší míra usazování vodního kamene je dobré použít změkčovače vody. Pokud již máte na bubnu usazeniny vodního kamene je třeba ho odstranit. Můžete použít specializované přípravky, které seženete v drogerii, nebo také dobře poslouží hrnek octa, který přidáte do vyvařovacího programu. Stejně jak se čistí i varná konvice.
[/box]