Kuchyně a koření – kam jej uložit?
Koření používají při vaření nebo pečení asi všechny kuchařinky. Každá má své oblíbené přísady, některá jako koření využívá nejčastěji čerstvé bylinky, jiná nedá dopustit na nejrůznější kořenící směsi, které dokážou skvěle ochutit jednotlivá jídla. Když pečete kuře, můžete sáhnout například po klasickém grilovacím koření. Na čínu to chce asi něco pikantnějšího a milovníci kořenících směsí si v obchůdku s kořením jistě přijdou na své.
Kam ho v kuchyni uložit?
Tuto otázku si pokládá snad každá žena. Zásoba koření úspěšně roste, ale kam s ním? Každá drobnost má v kuchyni své místo, to je bez debat, ale kam dát koření? Podle praktických a zkušených rad designérů je to místo mezi dřezem a varnou plochou. Přemýšlíte, kde tam? V původních balíčcích nebo sáčcích moc parády nenadělá a navíc to může navlhnout a koření pak bývá tvrdé a vyčichlé. Koření raději uložte do krásných a moderních skleniček, kořenek a podobně – fantazie se meze v tomto ohledu nekladou. Je však důležité myslet na to, jak skladovat koření. Potřebujete se řídit hned několika pravidly, které pomohou koření uchovávat čerstvé a stále voňavé.
Nad digestoř nikdy
Spousta lidí dává bylinky nad digestoř, protože tam jsou po ruce a můžete je hned sypat do hrnce, na maso, brambory a podobně. Dále je nedávejte do papírových nebo igelitových pytlíčků, nenechávejte jej v krabičkách. Vyčichnou a tím pádem už nebudou mít takovou sílu, jako po otevření. Nejlepší je ukládat je do skleněných dóz, které můžete uzavírat. Ideálně tmavší sklo, porcelán nebo keramika.
Suché a temné místo
Nejlepší je koření ukládat na místo, kde je sucho a také zde neproniká světlo. Maximálně pokojová teplota, víc koření vůbec neprospívá. Rovněž slunné místo není to pravé, protože koření bledne a může dokonce i žluknout.
Pozor na vařící plochy
Čím blíž je u nich koření, tím dřív podléhá zkáze. Ztrácí chuť, barvu, aroma a může se k němu přidat také plíseň, což není nic dobrého.