Outdoorové nože, které využijete během letního pobytu v přírodě
Kempování, rybaření, sbírání hub ale i další aktivity vyžadují, skladné a účinné pomocníky – kvalitní nože, na které se můžete spolehnout. Někdo dokonce tvrdí, že správný chlap v přírodě by měl mít nůž vždy po ruce. My jsme zastánci toho, že každý outdoorový nadšenec, cestovatel nebo dobrodruh by se neměl vydat na výlet bez správného nože. V následujícím článku se dozvíte, jak se v této problematice zorientovat a jak vybrat ten správný nůž pro vás.
Do kapsy nebo do batohu?
Lehký nožík na turistiku, houby, či jednoduše pro strýčka příhodu může vážit jen pár gramů. Právě takový je naprostým základem a neměl by vám pro jistotu chybět na žádném výletu, i kdyby posloužil jen ke krájení jablíčka na svačinu. Díky skladným a lehkým modelům jej snadno schováte do kapsy a můžete vyrazit. Pokud patříte do této kategorie, můžete zvolit švýcarské nože. Díky jejich multifunkčnosti vás na výletě už nic nepřekvapí.
Pokud ale plánujete vyrazit na dobrodružnější pobyt v přírodě a hledáte spolehlivějšího parťáka, vybírejte odolnější nože s důrazem na kvalitní materiály. Zvažte, zda s nožem budete kácet stromy, otevírat konzervy, porcovat úlovek nebo řezat lana a podle toho vyberte vhodný model. Prohlédněte si nabídku třeba e-shopu kniland.cz, kde najdete široký výběr kvalitních nožů různých značek a materiálů podle potřeby.
Konstrukce a materiál
Při výběru nože a jeho konstrukce máte dvě možnosti:
- pevná konstrukce
- zavírací konstrukce
Nože s pevnou konstrukcí jsou těžší a neskladné. Zato jsou ale velmi odolné. Poradí si i se sekáním klacků a podobnými nástrahami. Pokud jej chcete mít po ruce, musíte si ho svisle připnout k opasku. Jinou možností je nechat ho v batohu pro případ nouze. Nože se zavírací konstrukcí jsou kvůli pohyblivé čepeli většinou méně pevné. Můžete je mít ale vždy po ruce a poslouží vám k jednodušším úkonům. Při výběru se dále můžete zaměřit na materiály, délku čepele, ostří a mnoho dalších faktorů.
Zdroj obrázku:
Quent / Shutterstock.com