Pečení – jak jej zvládnout dobře s drobnými tipy! 2
Také využíváte troubu opravdu velmi pečlivě a často? Pečení, ať už slaných nebo sladkých pokrmů, hlavních jídel, dezertů nebo svačin je vaší vášní a nestává se, aby váš stůl o víkendu zel prázdnotou? Pečení se může lehce vymknout z ruky a to, co považujete za zálibu, najednou bude něco, co děláte, protože musíte. Existuje spousta rad, drobností a tipů, které by vám mohly hodně pomoci a usnadnit celý proces pečení. Jednotlivé tipy a triky zase mohou pomoci v tom, aby upečené jídlo bylo čerstvé, lepší, šťavnaté a hlavně, aby pečení byla zábava.
Správná trouba je základ
Pečení bude díky ní jednodušší. Trouby, které nefungují správně, spodní část peče víc, než ta vrchní nebo naopak vyžadují pořádnou dávku trpělivosti, odvahy. Také musíte mít celý proces už „vychytaný“ kdy víte, že maso pečete hodinu, ale dezerty a těsta je nutno pořádně hlídat, jinak se spálí. Jaké tipy a triky by mohly pomoci v pečení? Aby bylo všechno na jedničku? Vyzkoušejte nějaké níže uvedené!
Neotvírejte troubu moc často
Máte strach, zda pokrm je hotový, nepotřebuje přidat stupně nebo naopak ubrat? Máte tendence do trouby neustále nakupovat, ale přes sklo to nejde, tak otevíráte dvířka? Celému procesu pečení tím můžete uškodit, protože se každým otevřením trouby snižuje teplota a chvíli trvá, než se vyhřeje na potřebnou teplotu. Ve chvíli, kdy tak učiníte, může se těsto zdrcnout nebo nemusí vykynout tak, jak potřebujete. Každé otevření dvířek může snížit teplotu až o 25 stupňů Celsia.
Nepodávejte ihned po vytáhnutí z trouby
Máte tendence vytáhnout maso a ihned jej podávat? Dokonce ani zkušení kuchaři tento krok nedoporučují. Počkejte s porcováním a servírováním několik minut, protože se maso ještě chvíli dopéká a nemusí tak být šťavnaté a chutné. Nechejte jej maličko vychladnout, pár minut a poté bude šťavnatější.
Pokud nic při troubě nepodceníte, péct se vám bude jedna radost. Ať už půjde o chutné vánoční perníčky nebo sváteční bábovku.