Pěstování rozmarýnu v květináči
[dropcap]Z[/dropcap]ákladem správného pěstování je rozhodně půda, a konkrétní stanoviště. Abychom tedy byli přesní, půda by měla být primárně písčitá, a dobře propustná. Správným stanovištěm je poté rozhodně balkon, ale i terasa, nebo prostor za oknem. Dostatečné množství slunce by totiž mělo být v tomto případě naprostou prioritou.
Proč rozmarýn pěstovat?
Důvodek k pěstování je zcela určitě jeho široké využití, třeba v naší kuchyni. Hodí se ke skopovému a jehněčímu masu, ale i k drůbeži, nebo rybám. Navíc má pozitivní účinky na naše tělo, kdy posiluje paměť, zlepšuje činnost jater, ale i trávicího systému.
Pěstování je nenáročné
Pokud se zaměříme na výše uvedené podmínky pěstování, a na rozmarýn bude svítit slunce alespoň 6 hodin denně, nemáme se čeho bát. V opačném případě je nutné vyhledat místa s jeho vyšší intenzitou. Nedostatek světla přesně poznáme podle toho, že rostlina roste hlavně do výšky, a není tolik aromatická. Podobné problémy trápí především rostliny ve velkopěstírnách. Ideální je samozřejmě umístění každé rostliny do svého květináče, nebo několik z nich do truhlíků.
Ideální ze sazenic
Abychom zajistili, že nám rostlina vzejde, je třeba sazenic. Ty dnes není problémem koupit. Pouze je nutné dát pozor na jejich kořínky, aby nedošlo k jejich zničení. Udržovat bychom je měli ve vlhké hadřičce, a následně je stačí sázet do květináčů.
Každý z nich by měl být opatřen drenážní vrstvou, třeba v podobě kamínků. Následně už stačí jenom zemina, vytvoření důlku v ní samotné, a vložení sazenice. Tu lehce zahrneme, a je hotovo.
[box type=“success“ ]
Zalévání a hnojení
Stejně jako každá rostlina, ani rozmarýn se neobejde bez nezbytné péče. V daném směru je třeba zalévat pravidelně, a udržovat půdu lehce vlhkou, nikoliv však přelitou. V intervalech 1,5 měsíce je vhodné také lehké přihnojení. Nic více již k pěstování není třeba.
[/box]