Pronajmout byt jednoduše lze díky RK
Pravděpodobně každý majitel nemovitostí ví, že její údržba a správa není jedné, co může značně zkomplikovat život. Patří sem i papírování, účetnictví, správně ošetřená smlouva, řešení problémů s některými nájemníky a mnoho dalšího.
Ovšem stejně tak hrozí nepříjemnosti i člověku, který si pronajme byt od nezodpovědného majitele, který následně nedodržuje podmínky. Pronájem bytu Praha se takto může rázem stát noční můrou. Každý chce určitě bydlet a pokud možno neřešit případné problémy komplikovaně a táhle. Pronájem ani prodej bytu není stejné, jako prodávat zboží na trhu, proto vsaďte na profesionály a znalce ve svém oboru.
Výhody pronájmu bytu přes RK
Díky realitní kanceláři ušetříte moře času. Zkuste si představit svůj pracovní den, kdy ještě musíte zvedat telefony a řešit nabídky ať už byt hledáte či nabízíte. Díky RK je možné během jednoho dne domluvit až několik schůzek na pronájem bytu.
Smlouva je něco, co zajistí klidné spaní nejen tomu, kdo nemovitost pronajímá, ale i tomu, kdo v ní hodlá bydlet. Jasně stanované podmínky ztvrzené advokátní kanceláří jsou zárukou spokojenosti obou zúčastněných stran.
Proč se mi nedaří nemovitost pronajmout?
Mnoho lidí nezná reálné ceny pronajímaných nemovitostí. Tak se lehko stává, že se na danou nabídku dlouhou dobu nikdo neozývá. Tím pronajímateli mohou zbytečně unikat peníze. Jak je možné, že o dva bloky dál někdo nabízí stejný byt za ještě mnohem vyšší cenu a vám se to nedaří?
Klíčových faktorů existuje nespočet. Bonusy jsou mnohdy docela „neviditelné“. V domě je pouze jeden výtah, zastávka není zrovna blízko, za domem je hlučná restaurace. V realitní kanceláři vědí o všech nástrahách a ceny neurčují pouze dle přání zákazníka, ale především dané lokality.
Na co si dát pozor?
U pronájmu bytu berte v úvahu, že jde o váš byt a tudíž si můžete klást podmínky. Na místě je vhodné se zeptat, kde daná osoba pracuje. Z toho lze docela dobře odhadnout solventnost. Každá profese má totiž dané průměrné platy. Jestliže vám sdělí, že momentálně práci nemá – mějte se na pozoru. Stejně tak je vhodné zjistit důvod stěhování z minulého bytu.
Pokud jste v roli nájemníka, skutečně vřele doporučujeme pořádně přečíst smlouvu a nebát se navštívit realitní kancelář či právníka. Zaměřte se na fakta, kdo hradí případné opravy v bytě, jak provádět platbu – zda na účet či osobně „do ruky“. Rovněž si dejte pozor, zda si objekt pronajímáte od skutečného majitele. Zvlášť u družstevních či státních bytů je nesmírně důležité, aby člověk, jež byt nabízí do podnájmu, byl členem družstva nebo nájemcem daného bytu, případně měl k dalšímu pronajímání souhlas družstva nebo vlastníka bytu.