Úklid pro alergiky – nestačí jen základní způsoby, které znáte! 1
Každý svou domácnost uklízí tak, jak potřebuje. Někoho baví běhat s prachovkou každý den, vytírat pomalu denně nebo čistit kuchyňskou linku po každém jednom použití, jako kdyby byla silně znečistěná. Plísně a roztoči se mohou objevit ani pořádně nevíte, jak. Snažíte se pečovat o svou domácnost pravidelně? Ovšem čáru přes rozpočet vám může udělat alergie. Ať už vaše či některých členů domácnosti. V takovém případě by totiž jednoduchý úklid, který provádíte pravidelně, nemusel stačit. V takovém případě chce úklidu věnovat větší pozornost a zbavit byt alergenů, které jsou pro alergiky nepříjemné.
Létu odzvonilo a alergikům se dýchá lépe
Podzim a zima je pro alergiky skvělou možností se nadechnout a lépe se popasovat se vším. Přestávají rostliny kvést, déšť spláchne prach a ovzduší je rázem snesitelnější. Jak je to však doma? Se zimou se začíná větrat mnohem méně, takže to není zrovna ideální. Jak se postarat o domov alergika? Nepostačí jednoduše vyluxovat a utřít všude prach. Je potřeba začít uklízet trochu víc a zaměřit se na vše, co by mohlo být problémem. Je nutné projít místnost po místnosti a všechna místa, která jsou problematická vyčistit. Ovšem pozor, zapomeňte na silné čisticí prostředky, které jsou postaveny na bázi chemie. Ty jsou pro alergiky ještě horší.
Pravidelný úklid je základ
Skvěle vám poslouží také kvalitní vysavač, ovšem nelze jej používat jednou týdně, ale třeba dvakrát až třikrát týdně. Právě takový vysavač totiž umí udržet prach v sáčcích a nevniká tak zpátky do ovzduší z bytu. Při odstraňování prachu použijte raději hadřík z mikrovlákna, který prach v sobě uchovává, nevíří po místnosti. V rámci generálního úklidu odstraňte vše, kde se drží prach, plísně a škůdci. Časopisy, plechovky, staré noviny. Pro někoho to mohou být závěsy, záclony a podobně.