Úklid pro alergiky – nestačí jen základní způsoby, které znáte! 2
Každý svou domácnost uklízí tak, jak potřebuje. Někoho baví běhat s prachovkou každý den, vytírat pomalu denně nebo čistit kuchyňskou linku po každém jednom použití, jako kdyby byla silně znečistěná. Plísně a roztoči se mohou objevit ani pořádně nevíte, jak. Snažíte se pečovat o svou domácnost pravidelně? Ovšem čáru přes rozpočet vám může udělat alergie. Ať už vaše či některých členů domácnosti. V takovém případě by totiž jednoduchý úklid, který provádíte pravidelně, nemusel stačit. V takovém případě chce úklidu věnovat větší pozornost a zbavit byt alergenů, které jsou pro alergiky nepříjemné.
Jak probíhá úklid v koupelně?
Koupelna a toaleta bývá problémem zejména tehdy, že se v ní hodně objevuje vlhkost. A právě vlhké prostředí se stává doslova rájem pro plísně. Tyto místnosti musíte pravidelně a dobře větrat, ideální je proto koupelna s oknem. Není-li v koupelně okno, pak je nutný větrák. Ten pokaždé pusťte, když napouštíte vanu nebo se jdete sprchovat. A dveře do koupelny? Ty také nezavírejte a nechte pořádně otevřené. Po sprchování a koupání otírejte místa okolo vany nebo toalety. Pozor na kapající kohoutky, sprchový závěs nebo podložka. Nemělo by to být z plastu, protože právě zde se často a rády objevují plísně.
Jak probíhá úklid v kuchyni?
Kuchyň je také místem, kde se ráda hromadí a objevuje plíseň. Zejména v lednici, kde operujete s jídlem. Tam se udržuje vlhkost a plísně tak velmi snadno a rychle mohou narůst do obřích rozměrů. V lednici to bývá zejména okolo těsnění dveří a různých zarážek. Potraviny je mnohem lepší skladovat v plastových nebo skleněných nádobách. Do kuchyně je nutno pořídit také odtahový ventilátor nad sporákem. Taková digestoř pojme všechny výpary, které se udržují v kuchyni během vaření, smažení a pečení.