Vlhkost v lednici – jak se jí účinně zbavit nebo alespoň snížit? 2
Otevřete lednici a potýkáte se s vlhkostí, kterou zde máte a nevíte, jak se jí zbavit? Chtělo by to něco účinného, protože utření vody v lednici se nic nezmění, za chvíli je zde zas. A čistá lednice je půl zdraví, ale také pomáhá potravinám prodlužovat trvanlivost, což je určitě dobré. Vlhkost může mít neblahý vliv na potraviny a vůbec na to, v jaké kvalitě následně budou. Jde nějak vyřešit zvýšenou vlhkost v chladničce? Chcete snížit vlhkost jednoduše a uchovávat tak potraviny stále kvalitní a chutné?
Vlhkost v lednici
Zvýšená vlhkost může mít spoustu nepříjemných účinků a vlivů. Díky vlhku a vodě, kterou najdete na dně lednice, se tvoří a množí závratnou rychlostí plísně a také bakterie. Ty mnohdy nevidíte, proto jste v klidu. Mohou však mít fatální vliv na potraviny a všechno, co se objevuje v lednici. Hodně náchylné k těmto bakteriím je zelenina a ovoce, protože ty často do lednice dáváte.
Kontrola lednice
Zkoumejte, v jakém stavu je lednice, zda není na mrazáku vysoká vrstva námrazy, zda je v pořádku těsnění a podobně. Možná jen potřebuje vyměnit těsnění a bude fungovat zase tak, jako by byla nová. Dávejte pozor také na teplotu chladničky, maximální teplota by měla být 8 stupňů, vyšší už není dobrá. A navíc i díky tomu předejdete přemnožení bakterií a mikroorganismů.
Pravidelná péče
O vnitřek lednice je důležité se pravidelně starat. Respektive o stěny chladničky, protože je nutno pravidelně je otírat. Například papírovými kuchyňskými utěrkami, které do sebe vsáknout přebytečnou vodu. Jednou za šest týdnů je dobré celý vnitřek ledničky vytřít octovou vodou, čímž ji vyčistíte a také pomůžete držet dál od nečistot a plísní. Vše poté následně vytřete do sucha. Platí to také pro lednice s No Frost technologií.