Zařizujeme dětský pokoj – jak na to?
Zařídit dětský pokojíček není úplně jednoduché, nemůžete do něj dát nábytek, který vidíte. Je nutno všechno pečlivě naplánovat. Děti musí mít své místo, kde budou spát, kde si budou hrát, kde budou odpočívat nebo dělat věci do školy. Ne vždycky navíc máte k dispozici tolik prostoru, kolik potřebujete. A jak jednotlivé pokojíčky (pro miminka, větší dětí atd…) zařídit?
Jak zařídit pokojíček pro miminka?
Tento pokojíček asi vybavují rodiče nejraději, protože narození miminka je radostnou událostí a mnoho maminek měsíce nakupuje a vybavuje pokojíček. V hlavě mají přesnou představu, jak to bude vypadat. Když nebudete mít pro děti samostatný pokoj, pak jim vyhraďte alespoň koutek v ložnici. Tam by se měla vejít kvalitní postýlka, komoda s přebalovacím pultem. Disponujete prostorem na samostatný pokojíček, pak můžete popustit uzdu fantazii a zařídit miminku pokojíček.
Pokojíček pro větší děti
Větší děti by už měly mít svůj samostatný prostor. Díky tomu získají místo, kde si budou moci hrát, kde budou odpočívat, kde si můžou kreslit. Je nutno brát zřetel na věk dítěte, jeho zájmy, potřeby, koníčky a podobně. Nábytek volte z kvalitního materiálu a také takový, který je variabilní a plní co možná nejvíc požadavků. Může se stát, že budete pravidelně pokojíček přestavovat, podle potřeb dětí.
Pokojíček pro školáky
Jakmile děti nastoupí do školy, změní se tím jejich život. Už končí takové to bezstarostné období, začíná pravidelný školní řád, povinnosti, úkoly. Každý den děti přijdou s něčím novým, s domácími úkoly. A je nutno se někde na školu připravit. Do dětského pokojíčku se tak musí vměstnat psací stůl. Ideální je pořídit dětem psací stůl rok před nástupem do školy. Psací stůl by měl splňovat všechny normy, podobně i dětská židle. Samozřejmostí jsou úložné prostory, šuplíky a osvětlení.